Komplexní údržba komunikací - blokové čištění 2019

Občané Prahy 13 i návštěvníci by měli věnovat zvýšenou pozornost informacím a dopravnímu značení při parkování svých aut. Zanedlouho totiž začne postupně v jednotlivých lokalitách probíhat komplexní údržba komunikací.

Radnice se bude snažit, aby byl plošný úklid všech komunikací proveden co nejpečlivěji, bohužel řada bezohledných řidičů její práci značně komplikuje. Respektujte proto, prosím, příslušné pokyny a dopravní značení.

Po negativních zkušenostech z minulosti, kdy kvůli výraznému zmírnění přístupu nechala řada majitelů svá vozidla i přes zákaz v místě čištění a tím znemožňovala důkladný úklid, vyzývá Praha 1 všechny občany, aby po dobu úklidu přeparkovali svá auta.

KUK 2019 1

Na čištění jednotlivých bloků budou řidiči upozorněni přenosnými dopravními značkami, které budou vždy osazeny sedm dnů před zahájením čištění. Je třeba zdůraznit, že tam, kde to situace umožňuje (zejména slepé úseky komunikací), budou umístěny přenosné dopravní značky IZ 8a, 8b „Zóna s dopravním omezením“, které vymezují rozsah platnosti zákazu stání pouze touto jedinou značkou umístěnou na začátku dotčeného úseku (IZ8a-B28) a stejně tak jediná značka (IZ8b-B28 konec) tento úsek ukončuje.

Pokud řidiči nebudou v uvedených dnech respektovat přenosné dopravní značky používané při komplexní údržbě, budou pokutováni policií a zároveň budou jejich vozidla odtažena.
Parkoviště, která mají povrchovou úpravu ze zatravňovacích panelů, se v rámci údržby nečistí. Je možné na ně zaparkovat vozidla z ostatních komunikací.

Podrobné informace o komplexní údržbě komunikací v dané lokalitě lze nalézt také na www.tsk-praha.cz Odkaz na externí stránky  Uživatel si může zadat buď název ulice a následně se objeví datum komplexní údržby komunikací, nebo naopak zadá konkrétní den a zobrazí se všechny lokality, ve kterých bude údržba probíhat.
Zveřejněno: 15.06.2015 – Admin Administrator ; Přečteno 109559 x
Vytisknout