Prázdniny 2019 přinesou čtenářům a návštěvníkům poboček sítě Městské knihovny v Praze mimořádné uzavření knihovny na sedm týdnů. Delší uzavření, než je o prázdninách obvyklé, je způsobeno technickou přípravou na zavedení technologie RFID (Radio Frequency Identification). Do každé z cca 1,8 mil. knihovních jednotek, které tvoří fond knihovny, je proto nutné vlepit novou identifikaci a spárovat ji s knihovním systémem. 

Prázdninový provoz

Půjčit si papírové čtení na léto čtenáři mohou až do 4. 7. 2019, a to v běžné otevírací době. Výjimkou budou bibliobusy, které na své pravidelné trasy nevyjedou hned od začátku prázdnin.

Zavřeno bude mít Městská knihovna v Praze v celé síti

od 5. 7. 2019 do 25. 8. 2019

Znovu knihovna otevře v pondělí 26. 8. 2019 a to v běžných otevíracích hodinách.

Vracení knih bude možné po celou dobu uzavírky v Ústřední knihovně od pondělí do pátku (Po 13-20, Út-Pá 9-20). Prostor pro vracení knih bude přístupný vchodem z Valentinské ulice. Jinak budou prostory knihovny v budově Ústřední knihovně během prázdnin uzavřeny. Omezení se dotkne i vstupní haly Ústřední knihovny, kde po celou dobu uzavírky nebude přístupné dílo IDIOM od Mateje Kréna.

Kromě ústřední knihovny je možné vkládat knihy určené k vrácení i do biblioboxů u pobočky Opatov (Opatovská 1754, Praha 11) a Lužiny (OC Lužiny, Archeologická 1256, Praha 13).

Omezení se netýká aktuální výstavy Galerie hl. m. Prahy ve výstavním prostoru v budově na Mariánském nám. Výstava s názvem Karafiáty a samet je otevřena podle běžných otevíracích hodin. Více na webu GHMP www.ghmp.cz

Prázdninový kalendář

10. 6. 2019 – knihovna začíná půjčovat na delší výpůjční lhůtu; půjčíte si v červnu, vracíte v září

1. – 4. 7. 2019 – otevřeno podle běžné otevírací doby

5. 7. – 25. 8. 2019 – uzavírka celé sítě Městské knihovny v Praze; vracení umožněno v Ústřední knihovně

26. 8 2019 – otevření po prázdninové uzavírce v běžné provozní době

S knihovnou na prazdniny_plakat


 

Kam pro čtení na prázdniny?

Čtenáři, kteří si nestihnou půjčit dostatek čtení před prázdninami, nemusí odjet na prázdniny bez knih. Knihovna nabízí přes 1500 e-knih zdarma ke stažení. Nabídka je široká a obsahuje kromě klasiky i autory moderní, současnou českou prózu (Hůlová, Viewegh, Rudčenková) i poezii. Stačí si vybrat a zdarma stáhnout ve vhodném formátu. Zabalte si na prázdniny knihovnu, kterou nemusíte vracet.

Přečtěte si například:

Michal Viewegh: Účastníci zájezdu (https://search.mlp.cz/cz/titul/ucastnici-zajezdu/4468894/)

Kateřina Rudčenková: Chůze po dunách (https://search.mlp.cz/cz/titul/chuze-po-dunach/4455470/)

Michail Bulgakov: Mistr a Markétka (https://search.mlp.cz/cz/titul/mistr-a-marketka/4460623/
Vytisknout