V pořadí druhý ze čtyř plánovaných nápadových maratonů odstartoval v pátek 2. listopadu v 9 hodin opět v prostorách multifunkčního střediska Mlejn ve Stodůlkách. Stejně jako u prvního Ideathonu, který se uskutečnil

v červnu 2018, se ho účastní tříčlenné týmy. Jedenadvacet soutěžících má jedinečnou příležitost ovlivnit svým nápadem život v naší městské části. Nejlepší nápady budou zahrnuty do Strategického plánu MČ Praha 13 na období 2018 - 2024.

Co je Ideathon? Nápadový inkubátor, který trvá 24 hodin. Studenti, profesionálové i občané společně s odborníky z různých oborů hledají nová řešení problémů, které Prahu 13 trápí. Účastnící mají k dispozici mentory, kteří radí a pomáhají s návrhem řešení problému tak, aby byl realizovatelný.

Tématy druhého Ideathonu na třináctce jsou bezpečnost, školství, kultura a volnočasové aktivity. Vítěze vyhlásí odborná porota v čele se starostou Prahy 13 Davidem Vodrážkou v sobotu 3. listopadu. Vítězný tým získá hlavní cenu – voucher na letenky v hodnotě 50 tisíc Kč.

Více informací na: www.idea13.cz

 

Eva Libigerová
tisková mluvčí městské části

IMG_9118.

IDEATHON

Vytisknout