Speciální jednodenní naučná stezka, kdy je cestou možné, při tématických zastávkách plnit různé úkoly, zaměřené zejména na poznávání přírody Českého krasu. Součástí asi 12 km trasy je i průchod štolou k lomu Malá Amerika s průvodcem a možná i tajemným Hagenem.

Kdy: 14.5.2022, začátek 8:30 – 11:00 hod.

Kde: Začátek v Karlštejně u pošty. Zde dostanete kartičku na razítka a nejdůležitější informace. Putování končí v Srbsku u parkoviště hotelu U Berounky, kde účastníci dostanou diplom a historický odznáček CHKO Český kras.

UPOZORNĚNÍ: Ve stejný den budou v Karlšteně probíhat Pivní slavnosti. Budete procházet krátkým placeným úsekem. Pro bezplatný průchod se prokážete naší kartičkou s prvním razítkem ze startu.

Trasa pokračuje kolem Dubu sedmi bratřído areálu společnosti Lomy Mořina s.r.o., kde se uskuteční průchod štolou k lomu Malá Amerika s průvodcem a možná i s tajemným Hagenem (baterka a pevná obuv nutná, vstupné do štol činní 50,- Kč a platí se až u štol).Průchod štolami bude umožněn výhradně účastníkům akce, kteří se prokáží kartičkou s razítky na kontrolách. U vchodu do štol bude mít tradičně svůj informačně zábavný (o přírodě a její ochraně) stánek Agentura Koniklec.

Pro ostatní zájemce je možný vstup do podzemí až po 14. hodině a nejdéle do 17. hod. Případné informace http://www.hagen-morina.cz nebo hagen.morina@gmail.com

Další trasa vede již po povrchu kolem lomu Malá Amerika přes Pání horu, kolem vrchu Doutnáče, přes lom Na Chlumu a do Srbska.

Evropský den chráněných území
Vytisknout