Už brzy se otevřou školská zařízení, která na několik týdnů uzavřelo šířící se onemocnění Covid-19. Městská část dělá pro bezpečný návrat dětí a všech zaměstnanců maximum – ve středu 6. května rozdistribuovala do všech mateřinek a základních škol, jejichž je zřizovatelem, 1 000 litrů dezinfekčního přípravku.

Před zahájením provozu budou školy i Dům dětí a mládeže Stodůlky navíc vybaveny startovacím balíčkem. Každý set obsahuje 25 litrů tekutého mýdla, obličejové štíty pro všechny zaměstnance, 1 000 kusů rukavic a stejné množství jednorázových roušek, papírové ručníky na jedno použití a také bezdotykové infrateploměry. Částka za startovací balíčky se vyšplhala na 500 000 korun.

Nyní městská část ještě čeká na dodání speciálních strojů na dezinfekci celých objektů a také na zařízení, která vyvíjejí ozón.

Vloženo: 06.05.2020 – Eva Černá ; Přečteno 636 x