Rekordní účastí ke zdraví

http://stop.p13.cz/public/uploads/images/2018/08/29/large/009-rekordni-ucasti-ke-zdravi-20180829163845.jpg

Jednodenní festival Den zdraví, pořádaný v rámci místní Agendy 21, se uskutečnil koncem června na prostranství před radnicí MČ Prahy 13. Jednalo se v pořadí již o třetí ročník této akce, která si klade za cíl informovat veřejnost o novinkách v oblasti zdraví a zodpovědného životního stylu a působí v oblasti prevence. Festival svým úvodním slovem zahájil starosta David Vodrážka za přítomnosti místostarosty Pavla Jaroše, předsedy výboru pro MA 21 Štěpána Hošny a dalších zastupitelů Prahy 13. Akce se konala pod záštitou radního hl. m. Prahy pro oblast bydlení a zdravotnictví Radka Lacka.

Zajištěním více než 30 stánků, které návštěvníkům nabídly nespočet informací, ochutnávek, ale i dárků, se letošní ročník zapsal mezi nejúspěšnější. Důkazem, že podobné akce máme i nadále realizovat, je pro nás rekordní návštěvnost veřejnosti, která byla složena ze všech věkových kategorií. Jsme rádi, že se jí v hojném počtu účastnily především maminky s dětmi i senioři, kteří ponejvíce využívali možnost měření krevního tlaku, funkce metabolismu či spirometrii. Děti z MŠ a ZŠ za doprovodu svých vyučujících využily možnost zapojit se do soutěží a odnést si zajímavé a především praktické ceny, jako například zubní kartáčky, sportovní doplňky a mnohé další. Všichni návštěvníci pak mohli v rámci bezplatné nabídky ochutnat zdravé potraviny, nápoje, využít služby maséra či zubní hygieničky. Nechyběla ani anketa, tentokrát na téma Jak jsme zdraví v Praze 13, a tematicky zaměřené soutěže. V rámci Dne zdraví byla také vyhodnocena soutěž Na kole jen s helmou, jejíž vítěz si mohl odnést hlavní cenu v podobě jízdního kola.

Hana Zelenková, koordinátorka MA 21
Ve středu 20.6.2018 se uskuteční již 3. ročník jednodenní festivalu Den zdraví . Jedná se  o osvětovou akci zaměřenou na zdraví životní styl, stravování, prevenci a mnohé další. Celá akce proběhla pod záštitou radního hl. města Prahy  Ing. Radka Lacka od 13 hodin na Slunečním náměstí ve spolupráci Městské části Praha 13 s místní Agendou 21. Návštěvníků bude nabídnut bohatý program na téma zdraví, zdraví životní styl, zdravé potraviny a mnohé další. Pro děti jsou připraveny tematické soutěže o zajímavé ceny, ochutnávky zdarma a mnohé další.

Zároveň od 15:00 hodin bude probíhat předání cen výhercům ze soutěže „ Na kole vždy jen s helmou“.

Kdy: 20.6.2017 od 13:00 do 18:00 hodin

Kde: přímo před radnicí MČ Praha 13, Sluneční nám.13, Praha

Hanka Zelenková
koordinátor agendy MA 21

LETÁK - DEN ZDRAVÍ - 20.6.2018 2
Vytisknout