MATRICE ZNAKU ořez 60x65 px Tisková zpráva
14. 5. 2019

V úterý 14. května 2019 byly ve vnitrobloku Ovčí hájek v Praze 13 za účasti zástupců naší městské části starosty Davida Vodrážky, místostarostky Marcely Plesníkové a dětí z blízké základní školy pomyslně otevřeny brány nově zrekonstruovaného sportovního hřiště.

„Hlavním cílem revitalizace bylo obnovení povrchu hrací plochy, protože jeho technický stav už neodpovídal potřebám obyvatel a hřiště tak bylo velmi málo využíváno, což nás pochopitelně mrzelo. Proto jsme vděčni MHMP, že zafinancoval tuto přestavbu a my tak můžeme poskytnout naší mládeži další prostor pro sportování,“ zdůraznil David Vodrážka.

Nová sportovní plocha je nyní řešena litou polyuretanovou vrstvou EPDM v barevných odstínech. Osvědčený pryžový povrch je mnohem bezpečnější pro kloubní aparát hráčů. Pro plnohodnotné využití byly na hrací plochu nainstalovány nové basketbalové koše, lavičky, odpadkový koš. Do přilehlého prostoru sportoviště, mimo herní plochu, byly umístěny skákací herní prvky a žebřiny. Oplocení hřiště bylo opraveno, natřeno a na přístupové chodníky byly položeny dlaždice.

Celkové náklady na realizaci rekonstrukce víceúčelového sportoviště byly 4 miliony korun a byly hrazeny z dotace MHMP, v rámci „Celoměstských programů podpory sportu a tělovýchovy.“

„Věříme, že toto nové hřiště si najde své příznivce nejen mezi školní mládeží, ale také u široké veřejnosti,“ řekla místostarostka Marcela Plesníková a závěrem dodala: „Správná pohybová aktivita patří k základním fyziologickým potřebám jak dětí, tak dospělých, proto se v naší městské části snažíme pro naše děti i jejich rodiče udělat maximum.“

Michala Králová

Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: kralovam[zavináč]p13[tečka]mepnet[tečka]cz

IMG_7595++