V naší městské části se pořád něco děje. Obzvlášť týden v polovině května byl pěkně nabitý.

Otevřeli jsme nové sportoviště u dětského hřiště v ulici Za Mototechnou. Sportovní plochu ocení především starší děti, které si zde mohou zahrát basketbal. Realizace, včetně investice do nového pryžového povrchu, přišla na 525 tisíc Kč.

V Domě sociálních služeb Lukáš byla otevřena v pořadí už šestá knihovnička. Tzv. řetězové čtení tedy mohou konečně využívat i senioři, kteří tento denní stacionář navštěvují.

Mateřská školka Mezi Školami v pondělí 14. května završila 25. let své existence. Pogratulovat ředitelce Pavle Benešové a podívat se na program, který pro své hosty připravily šikovné děti z této školky, přišel starosta David Vodrážka společně s místostarostkou pro oblast školství Marcelou Plesníkovou.

V pondělí 14. května jsme v prostorách radnice přivítali zahraniční studenty, kteří se přihlásili do programu Erasmus+ (http://www.naerasmusplus.cz/). Studenti tak oficiálně započali svůj týdenní pobyt v rodinách žáků ZŠ Mládí, která je do programu zahraničních výměn také přihlášena.

Eva Libigerová, tisková mluvčí

Erasmus+ 2