Městská část Praha 13 
www.praha13.cz
MATRICE ZNAKU ořez 60x65 px Tisková zpráva
7. 3. 2018


V Centrálním parku Prahy 13 byla nainstalována tzv. chytrá lampa. Do provozu ji ve středu 7. března uvedl starosta David Vodrážka společně se zástupci společnosti PRE.

Lampa je umístěna u Kuželkárny a šíří wi-fi signál do vzdálenosti několika desítek metrů. Je na ní nainstalováno také tlačítko nouzové pomoci, které se po stisknutí automaticky spojí s linkou „112“ pro přivolání složek Integrovaného záchranného systému. Součástí lampy je rovněž technologie monitorující stav životního prostředí. Může tedy být měřena teplota, prašnost nebo hluk v okolí. V budoucnu plánujeme propojit systém měření s webovou stránkou Prahy 13 (www.praha13.cz) tak, aby měli občané přístup k aktuálně naměřeným hodnotám. Lampa je samozřejmě vybavena úsporným LED svítidlem. Za klidového stavu svítí vrchní stínící část modře, pokud je však stisknuto tlačítko SOS, rozbliká se červeně. Jde tedy o další způsob jak signalizovat, že se v okolí lampy ocitnul někdo v nebezpečí.

„Chytré technologie nás začaly obklopovat v mnohem větší míře, než tomu bylo ještě donedávna. Tuto aktivitu vítám, protože v mnohém může život lidem ulehčit. Jsem rád, že jsme se mohli stát partnery společnosti PRE a instalovat v Centrálním parku chytrou lampu, díky které se lidé budou moci připojit k internetu nebo si přivolat pomoc v případě nouze,“ řekl starosta městské části Praha 13 David Vodrážka.

Chytré lampy jsou nainstalovány také v Praze 2 a podobná zařízení najdeme také ve Skandinávii nebo v  Německu.

 

Eva Libigerová
tisková mluvčí městské části

 

Městská část Praha 13, Odbor kancelář starosty, tiskový servis, Sluneční náměstí 2580/13, 158 00 Praha 5
Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: libigerovae@praha13.cz

 

Chytrá lampa_2

Chytrá lampa anot
Vytisknout