Oblastní spolek Českého červeného kříže Praha 1

Hellichova 11b/632, 118 00 Praha 1
Tel.: 776 113 953, tel./fax 257 217 899
E-mail: praha1[zavináč]cervenykriz[tečka]eu 
nebo reditelka@cckpraha1.cz
nebo  prvni[tečka]pomoc[zavináč]cckpraha1[tečka]cz
URL: http://www.cckpraha1.cz/

Pobočka celostátní organizace Českého červeného kříže s působností v Praze 1, Praze 13, Praze – Slivenci a Praze 2. Český červený kříž je národní společností hnutí Červeného kříže a Červeného půlměsíce. Jedná se o největší celosvětově působící humanitární organizaci. V České republice má 46.882 členů sdružených v 76 oblastních spolcích.

Při naší činnosti se řídíme 7 principy Hnutí Červeného kříže: humanita, nestrannost, neutralita, nezávislost, dobrovolnost, jednota a světovost.

Pro děti nabízíme pravidelné schůzky skupin dětí (kroužků mladých zdravotníků) s programem zaměřeným na výuku první pomoci, hry, výtvarné a sportovní činnosti. Pořádáme výlety, víkendové pobyty a soutěže v první pomoci. Nechybí tábory pro děti a mládež o jednotlivých prázdninách a letní rekondiční tábor pro astmatické a alergické děti. Zájemci z řad mládeže starší 15 let se mohou zapojit jako praktikanti ve skupinách dětí, stát se členy družstva první pomoci nebo pomáhat starším spoluobčanům v rámci celoročního projektu Aktivní stáří. Pro dospělé pak nabízíme využití jako vedoucí kroužků, pomoc s akcemi pro seniory, pomoc s propagačními akcemi bezpříspěvkového dárcovství krve, zapojení do Humanitární jednotky, která je součástí Integrovaného záchranného systému v Praze, pomoc se zajišťováním zdravotnických asistencí při hromadných akcích a osvětovými přednáškami pro veřejnost.  Organizace pořádá kursy první pomoci pro děti, mládež i dospělé, provozuje Otevřený klub seniorů a Klub bezpříspěvkových dárců krve.

Zveřejněno: 28.04.2011 – AdminP13 Administrátor P13 ; Přečteno 18833 x
Vytisknout