MATRICE ZNAKU ořez 60x65 px Tisková zpráva
2. 2. 2017

Český hydrometeorologický ústav vyhlásil ve čtvrtek 2. února 2017 v ranních hodinách smogovou situaci pro území hl. města Prahy. Důvodem jsou vysoké koncentrace polétavého prachu.

Magistrát hl. města Prahy znovu apeluje na řidiče z Prahy a okolí, aby omezili jízdy automobilem v hlavním městě na minimum a využívali městskou hromadnou dopravu.

V případě smogové situace je odborníky doporučováno zdržet se pobytu venku a větší fyzické zátěže, která vede ke zvýšené tepové frekvenci. Toto doporučení se týká zejména osob s chronickými dýchacími potížemi, srdečním onemocněním, starších lidí a malých dětí.

Více aktuálních informací o kvalitě ovzduší je uvedeno na stránkách ČHMÚ – www.chmi.cz.

Eva Libigerová
tisková mluvčí městské části

Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: libigerovae[zavináč]p13[tečka]mepnet[tečka]cz