MATRICE ZNAKU ořez 60x65 px Tisková zpráva
 25. 11. 2015

Nejlepší firmy a organizace v programech Národní ceny kvality ČR a Národní ceny ČR za společenskou odpovědnost byly oceněny 24. listopadu 2015 ve Španělském sále Pražského hradu. Slavnostní večer proběhl pod záštitou a za účasti prezidenta republiky, předsedy Senátu Parlamentu ČR a ministra průmyslu a obchodu.

V hodnocení Národní ceny kvality byla v rámci programu Start Europe oceněna Městská část Praha 13, Úřad MČ Praha 13 za úspěšnou realizaci projektů. Díky tomuto ocenění má právo užívat titul „Perspektivní organizace“. Cenu za městskou část převzali starosta Prahy 13 David Vodrážka a tajemnice úřadu Kateřina Černá.

„Podle mého názoru by měl být úřad pro občana co nejmenší překážkou,“ říká starosta David Vodrážka. „Proto se dlouhodobě snažíme zlepšovat služby pro občany a zajišťovat k tomu úředníkům co nejlepší technické podmínky. Za úsilí o dobrý servis pro občany obdržel náš úřad již devětkrát cenu za dobrou veřejnou službu, dvě ceny za inovace ve veřejné správě a je signatářem Charty kvality České republiky.“

Praha 13 byla na stejné akci oceněna již potřetí. V roce 2013 obdržela titul „Společensky odpovědná organizace“ a v loňském roce titul „Excelentní organizace“. Ceny uděluje Rada kvality ČR na základě hodnotící zprávy s podrobnou analýzou činnosti.

Samuel Truschka
tiskový mluvčí městské části

Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: truschkas[zavináč]p13[tečka]mepnet[tečka]cz

NÁRODNÍ CENA KVALITY 2015 B1