MATRICE ZNAKU ořez 60x65 px Tisková zpráva
5. 4. 2017

Ve středu 5. dubna předal starosta Prahy 13 David Vodrážka dobrovolným hasičům SDH Stodůlky nový hasičský vůz. Cisternová automobilová stříkačka byla pořízena z dotace Magistrátu hl. města Prahy.

Při slavnostním předávání se před stodůleckou hasičskou zbrojnicí sešli členové bezpečnostní rady a zástupci městské části Praha 13 společně s velitelem stodůleckých dobrovolných hasičů Romanem Michlem o hasičskými jednotkami ze sousedních Řeporyjí a Zličína.

Vůz pořídila Praha 13 z dotace ve výši 7 500 000 Kč, kterou obdržela v roce 2016. Poskytnutí dotace doprovázelo vypsané výběrové řízení, ve kterém mohli své podněty a požadavky vznášet také sami stodůlečtí hasiči, kteří si tak „upravili“ vůz podle svých potřeb.

Dobrovolní hasiči SDH Stodůlky vyjíždějí k požárům v desítkách případů ročně. Bývají také povoláváni při asistencích v krizových situacích, zasahují při autonehodách či při haváriích vodovodního potrubí. Techniku trénují při hasičských soutěžích a cvičeních.

Eva Libigerová
tisková mluvčí městské části

Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: libigerovae[zavináč]p13[tečka]mepnet[tečka]cz

Předání hasičského vozu_2