Znak MČ - 2 kB Městská část Praha 13
fax. 235 514 661

Místostarosta Mozr přijímá blahopřání od ředitele odboru modernizace veřejné správy ministerstva vnitra Jiřího Marka - 28,4 kBNa 2. národní konferenci kvality ve veřejné správě, která se konala ve dnech 5. - 7. prosince v Plzni, obdržel Úřad městské části Praha 13 dvě významné ceny, udělované ministerstvem vnitra v oblasti kvality veřejné správy. Z rukou ministra vnitra Františka Bublana je převzali místostarosta Prahy 13 Karel Mozr a tajemnice úřadu Kateřina Černá.

První z cen, Resortní cenu Ministerstva vnitra za inovaci v územní veřejné správě za rok 2005, obdržela městská část Praha 13 za realizaci inovačních řešení při poskytování služeb, např. za pořízení moderního defibrilátoru pro případ závažných zdravotních potíží klientů úřadu, za vlastní časopis a televizní vysílání či za vizualizaci prostor radnice na svých internetových stránkách.

Místostarosta Mozr a tajemnice úřadu Černá pózují s certifikátem Organizace zvyšující kvalitu veřejné služby - 23,9 kBOcenění v soutěži Organizace zvyšující kvalitu veřejné služby získala Praha 13 za implementaci modelu kvality CAF (Common Assessment Framework), jednoho z nejpoužívanějších modelů kvality ve veřejné správě, který je obdobou modelů ISO nebo TQM. Základem modelu CAF je podrobná sebehodnotící zpráva, kterou vypracovává sama organizace a poté ji posuzuje nezávislý externí hodnotitel. Zpráva je zaměřena na odhalení silných a slabých stránek organizace, zejména v oblasti kvality služeb poskytovaných občanům a komunikace s veřejností, na něž navazuje plán možných zlepšení.  K  projektu CAF se Praha 13 připojila v letošním roce jako jedna ze  dvou pražských městských částí a sebehodnotící zprávu zpracovala v 1. pololetí.

Zástupci Městské části Praha 13 si připíjí s ministrem vnitra Františkem Bublanem - 32 kB„Účast v projektu nám pomohla podívat se na svoji práci z jiného úhlu, najít své silné i slabé stránky,“ říká starosta Prahy 13 David Vodrážka. „Věřím, že toto dobrovolné 'zpytování svědomí' přispěje ke zkvalitnění naší činnosti a služeb pro občany městské části“.

„Obě ceny nás velmi těší a současně jsou pro nás výzvou, abychom ve zlepšování kvality své práce pokračovali i nadále,“ dodává tajemnice úřadu městské části Kateřina Černá.

7. 12. 2005

Samuel Truschka