MATRICE ZNAKU ořez 60x65 px Tisková zpráva
4. 9. 2017

Je dobrým zvykem, že první den školy vítá městská část Praha 13 děti, které nastupují do prvních tříd. Nejinak tomu bylo i letos 4. září, kdy se všechny děti nově školou povinné sešly v Centrálním parku, aby si užily dopoledne plné zábavy a her.

Letos bylo do prvních tříd zapsáno celkem 713 prvňáků, což je o 147 dětí méně než v loňském roce. Na akci přišly s rodiči hned po uvítání ve svých školách. Čekaly na ně kolotoče, houpačky, ale i tancování, cukrová vata a soutěže. Největší úspěch sklidilo zápolení v zavazování tkaniček.

Celý program se nesl v duchu karibských pirátů. Na školáky se těšil Albertík, postavičky tygra a oslíka, přišel pirátský kouzelník Martin a všem zazpíval oblíbený Bohuš Matuš.

Mezi děti přišel i starosta David Vodrážka, ovšem letos byl k nepoznání. Obléknul na sebe kostým Davyho Jonese z oblíbeného filmu Piráti z Karibiku. Ani přes nezvyklé vzezření se ho děti nebály a tašky s pastelkami, rozvrhy a drobnými dárky od něj převzaly rády.

Tím ale program na třináctce nekončil. Naše městská část pro ně připravila Strašidelný pohádkový les, který své brány otevřel v pravé poledne. V Centrálním parku kolem Nepomuckého rybníka na ně čekala dvoukilometrová trasa začínající v ulici Pod Hranicí (pod tubusem metra). Na všechny děti čekaly po cestě originální úkoly, které musely plnit pod drobnohledem pohádkových postav. Setkaly se zde s čarodějnicí Kanimůrou, ptákem Nohem, cikánskou vědmou nebo čertem Zachariášem. Největší úspěch však sklidil lesní skřítek Mecháček. Pohádkový les se konal pod záštitou starosty Prahy 13 Davida Vodrážky a zástupkyně starosty Marcely Plesníkové.

Eva Libigerová
tisková mluvčí městské části

Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: libigerovae[zavináč]p13[tečka]mepnet[tečka]cz

Hurá do školy 1