MATRICE ZNAKU ořez 60x65 px Tisková zpráva
16. 4. 2018

V pondělí 9. dubna 2018 jednal pražský vrchní soud o odvolání MČ Praha 13 proti rozsudku Městského soudu v Praze ve věci určení neúčinnosti právního úkonu dlužníka Key Investments, a. s. Vrchní soud svým výrokem zamítl rozhodnutí soudu první instance. Městská část Praha 13 tedy nebude muset pravomocně vracet insolvenčnímu správci dlužníka Key Investments předmětnou platbu ve výši 106 222 709 Kč.

Společnost Key Investments, která skončila v konkurzu, ještě před insolvencí vrátila radnici Prahy 13 všechny investované peníze včetně úroků. Celkem tedy přes 206 milionů korun. Tento právní úkon však napadl insolvenční správce u Městského soudu v Praze. Ten pak v kauze rozhodl o neúčinnosti právního úkonu dlužníka Key Investments. Vůči rozhodnutí však podalo vedení radnice Prahy 13 prostřednictvím advokáta odvolání k Vrchnímu soudu v Praze, který původní rozhodnutí pravomocně zamítl v celém rozsahu.

„Celkem se nám vrátila částka převyšující 206 mil. Kč, tedy investovaná částka i s úroky,“ říká starosta Prahy 13 David Vodrážka. „Peníze se podařilo získat díky tomu, že Praha 13 použila jinou strategii než všichni ostatní neúspěšní věřitelé. Jako vždy jsme byli velmi obezřetní při investování veřejných prostředků,“ dodal.

Pravomocný rozsudek pražského vrchního soudu ukázal, že vyjádření některých opozičních zastupitelů a novinářů o tom, že Praha 13 přijde o vložené finanční prostředky, kterými tak často apelovali na občany, byla naprosto lichá. „Vedení Prahy 13 v této kauze udělalo, co mohlo. Na rozdíl od ostatních věřitelů, včetně městských části Prahy 6, Prahy 10 a Sokolova, se nám podařilo dosáhnout navrácení všech finančních prostředků i s úroky,“ dodal starosta.

Eva Libigerová
tisková mluvčí městské části

Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: libigerovae[zavináč]p13[tečka]mepnet[tečka]cz