MATRICE ZNAKU -opravená kopie.jpg Tisková zpráva
29. 2. 2012

Rezortní cenu Ministerstva vnitra Organizace dobré veřejné služby za rok 2011 převzal 28. února na Národní konferenci kvality ve veřejné správě starosta Prahy 13 David Vodrážka. Městská část Praha 13 obdržela „stříbrné“ ocenění zejména  za dlouholeté využívání hodnotícícho rámce CAF (Common Assessment Framework), který radnici pomáhá podrobně bilancovat splněné i nesplněné úkoly v oblasti kvality poskytovaných služeb a nastavovat priority pro další období. Praha 13 získala ocenění za kvalitu již posedmé.

„Ocenění jsme získali také za elektronizaci, tedy za zavádění moderních technologií a za to, že řadu záležitostí si občané mohou vyřídit z domova po internetu,“ řekl starosta David Vodrážka. „Rád bych poděkoval paní tajemnici a všem pracovníkům úřadu za kvalitní práci.“

V loňském roce Praha 13 obdržela například 2. cenu v kategorii elektronická služba v pražském kole soutěže webových stránek Zlatý erb za aplikaci, která pomůže stavebníkům získat nezbytná vyjádření správců kanalizace, vodovodu a dalších sítí.

„V současné době jsme se zapojili do pilotního projektu -  odzkoušení funkčnosti tzv. základních registrů, které ušetří občanům zdlouhavé vyplňování údajů ve formulářích,“ řekla tajemnice úřadu Kateřina Černá.

Letošní ročník Národní konference kvality ve veřejné správě, kterou již poosmé uspořádalo Ministerstvo vnitra,  se poprvé uskutečnil v hlavním městě. Slavnostní oceňování měst a obcí proběhlo v reperezentativních prostorách Obecního domu. Ceny předávali náměstek ministra vnitra pro veřejnou správu, legislativu a archivnictví Ondřej Veselský a ředitel odboru veřejné správy Robert Ledvinka. Celkem bylo předáno 12 „stříbrných“ cen, 12 „bronzových“ cen a 7 cen za inovace.

Samuel Truschka
tiskový mluvčí městské části

Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: truschkas[zavináč]p13[tečka]mepnet[tečka]cz

cena za kvalitu 1.jpg