MATRICE ZNAKU ořez 60x65 px Tisková zpráva
13. 4. 2017

Ve čtvrtek 13. dubna starosta Prahy 13 David Vodrážka slavnostně přestřihl pásku a uvedl tím v provoz nové parkoviště Velká Ohrada. Vybudovaná parkovací plocha u ulic Klausova a Netouškova je koncipována pro 26 vozidel a alespoň trochu tak odlehčí nelehké dopravní situaci v této oblasti.

Od zavedení modrých zón v sousedních městských částech je parkování v Praze 13 značně problematické. Místním obyvatelům komplikují možnost parkování mimopražští řidiči, kteří dojíždějí do hlavního města za prací, odstaví své vozy poblíž stanic metra a dále pokračují městskou hromadnou dopravou.

Městská část Praha 13 se snaží tuto nepříjemnou situaci řešit. Okolí Velké Ohrady dlouhodobě trpí nedostatkem parkovacích ploch, proto každé další vytvořené parkovací místo velmi vítáme. Vytvořením nových parkovišť navíc budeme eliminovat rizika parkování na nevhodných a nebezpečných místech – blízko přechodů pro chodce a podobně.

„Jsem velmi rád, že se nám povedlo za poměrně krátkou chvíli vybudovat parkoviště v oblasti, ve které odstavné plochy opravdu chybí. Věřím, že v dohledné době se podaří dokončit další projekty parkování v naší městské části. Na koncepčním řešení spolupracujeme s Magistrátem hl. města Prahy,“ uvedl k situaci starosta David Vodrážka.

Eva Libigerová
tisková mluvčí městské části

Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: tlbigerovae[zavináč]p13[tečka]mepnet[tečka]cz

parkoviště 1