MATRICE ZNAKU ořez 60x65 px Tisková zpráva
28. 2. 2018

Ve čtvrtek 1. března se uskutečnil 2. ročník Minigolfového turnaje. který se organizuje pro děti ze základních škol Prahy 13. V tomto turnaji, který je vůbec největším organizovaným minigolfovým kláním na světě, poměřovalo své síly 1560 hráčů. Devadesát pět nejlepších žáků ze základních škol Trávníčkova, Mládí, Mohylová, Klausova, Brdičkova, Fingerova, Janského a Mezi Školami se utká v rámci finále na indoorovém minigolfovém hřišti v Galerii Butovice. Akci podpořila městská část Praha 13.

Už první ročník potvrdil, že minigolf je sportem, ve kterém se mohou poměřovat hráči rozdílných věkových kategorií. S myšlenkou zorganizovat turnaj přišel Tomáš Navrátil, prezident Českého minigolfového svazu a provozovatel halového indoorového hřiště Minigolf Butovice. Celý turnaj se konal pod záštitou místostarostky pro oblast školství a informatiky MČ Prahy 13 Marcely Plesníkové. Samotného předávání cen vítězům se ujala Adriana Krnáčová, primátorka hl. města Prahy.

„První březnový den završíme několikaměsíční práci s dětmi a mohu říci, že žáci škol z Prahy 13 prokázali, že mají nejen sportovního ducha, ale i velkou dávku talentu. Pokud by se soutěžící žáci minigolfu věnovali i nadále, ti nejlepší by brzy mohli směle konkurovat svým vrstevníkům v domácích mistrovských soutěžích. Není to však jen o sportovním výsledku. Bylo vidět, že si minigolf opravdu užívají a místo koukání do mobilních telefonů se plně soustředí na svůj výkon. Pokud bychom turnaj hodnotili podle toho, jak zaujal děti ve srovnání s virtuálním světem na internetu, tak můžeme být spokojeni, “ řekl organizátor Tomáš Navrátil.

Zástupkyně starosty Marcela Plesníková, která se čtvrtečního finále zúčastnila v roli diváka, pochválila soutěžící děti za velkou šikovnost v základních kolech turnaje.

„U dětí jsem viděla nadšení, soustředění, radost, ale i smutek, když se úder nepovedl. Jsem přesvědčena, že všechna naše očekávání se vyplnila, děti průběžně podávaly skvělé výkony a díky této akci se nám podařilo vyvolat v nich nadšení do tohoto sportu,“ řekla Marcela Plesníková. „Budeme se snažit posunout příští ročník na ještě vyšší úroveň a možná také rozšířit dobrou myšlenku i do ostatních městských částí,“ dodala.

Turnaj osobně podpořia osobně také primátorka Adriana Krnáčová. „O turnaji jsem se dozvěděla od kolegů z Prahy 13 a jeho myšlenka se mi velice zalíbila. Hlavní město Praha podporuje sportovní aktivitu dětí. Pokud to bude v našich silách, zkusíme prosadit tento skvělý nápad i do dalších městských částí. Všem dětem, které se finále turnaje zúčastnily, přeji, aby v dalším ročníku zopakovaly nebo i vylepšily své skvělé výkony,“ řekla primátorka.

Průběh turnaje a další podrobné technické informace je možné sledovat na stránkách Minigolfu Butovice: http://www.minigolfbutovice.cz/jmm/.

Eva Libigerová
tisková mluvčí městské části

Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: libigerovae[zavináč]p13[tečka]mepnet[tečka]cz

Turnaj se koná na hřišti Minigolfu Butovice, které je certifikováno Světovou minigolfovou asociací a je uzpůsobeno pro konání profesionálních i amatérských minigolfových turnajů. V minulosti již hostilo například Diamond Minigolf Masters – utkání největších evropských minigolfových hvězd nebo také juniorské Mistrovství ČR v minigolfu jednotlivců a družstev. Minigolf Butovice zůstává prvním a jediným indoorovým minigolfovým hřištěm pod střechou v Praze a nachází se v Galerii Butovice. Za jeho sedmiletou historii na něm hrálo přes 60 000 neregistrovaných hráčů z řad veřejnosti.

Generálním partnerem turnaje se stalo nákupní centrum Galerie Butovice, v jehož prostorách se hřiště nachází a které vyšlo organizátorům vstříc při zajištění prostor potřebných pro uspořádání turnaje této velikosti. Turnaj podpořila městská část Praha 13 a partnerem je společnost Bilfinger Industrial Services Czech s.r.o.

IMG_0172++

IMG_0117++