Druhým letošním pochodem se severskými holemi (NORDIC WALKING), který organizuje Středisko sociálních služeb, MČ Praha 13 a Sbor dobrovolných hasičů Třebonice, si připomeneme naší historickou příslušnost ke křesťanské západní Evropě a v té souvislosti vzpomeneme významné datum 1.5.2004, kdy Česká republika vstoupila do Evropské unie.
Slavnostní záštitu nad pochodem převzal starosta David Vodrážka a místostarosta Pavel Jaroš.

Zájemci, kteří se chtějí zúčastnit pochodu, se mohou hlásit (zaregistrovat) u paní Aleny Hrabětové na telefonním čísle 725 393 061, nebo přímo v kanceláři střediska. Nahlášení je možné učinit i v místě startu, před začátkem pochodu.
Účastnický poplatek 20,- Kč.

Přijďte, těšíme se na Vás.

Váš realizační tým pracovníků MČ Praha 13, Středisko sociálních služeb Prahy 13 a Sbor dobrovolných hasičů Třebonice.

Cesta na západ plakát, kuželkárna-retenční nádrž

"Cesta na západ" -  propozice pochodu

Start:  10.00 hod. Kuželkárna u Stodůleckého rybníka

Cíl:  11.30 hod., retenční nádrž u dálničního tělesa v k.ú. Třebonice

Délka:                 5,042 km

Popis trasy: Start - kuželkárna  a dále se jde - KD Mlejn - Kostel sv. Jakuba Staršího - Kovářova ul. - Líšnická ulice - hřbitov Stodůlky - Líšnická - Britská čtvrť - TESCO - Chaby - Třebonice - Třebonický rybník  a cíl cesty retenční nádrž u dálnice.

Trasa pochodu:  mapy.cz/s/2wmSA

Po realizaci možného - tedy po dosažení nejzápadnější části  naší městské části, se odebereme k rybářské líhni  - klubovny Třebonického rybářského spolku, kde bude cca ve 12.45 hod., slavnostně umístěna směrová tabule znázorňující vzdálenosti některých významných míst směrem na západ od nás.

Poté se vydáme zpět na náves Třebonic do restaurace "U Beránků" - točna autobusu MHD č. 174, kde rozebereme pochod a následně i celou Evropskou unii.

V restauraci bude možné ochutnat klasická česká  jídla studené kuchyně (utopence, teplá sekaná, gothaj s cibulí, nakládaný hermelín,...), která představují z pohledu Evropské unie místní speciality, které jsou naším historickým dědictvím, které předáváme ostaním evropským národům. Ale kdo by si chtěl dát teplé jídlo namísto specialit, nebude mu učitě odepřeno.