MATRICE ZNAKU ořez 60x65 px Tisková zpráva
11. 4. 2017

V úterý 11. dubna proběhl na Slunečním náměstí u stanice metra Hůrka již 15. ročník jarní akce „Bezpečná třináctka aneb Bezpečnost zajištěna“. Akci pořádala městská část Praha 13 pod záštitou starosty Davida Vodrážky ve spolupráci se Zemskou nevládní organizací České republiky v rámci aktivit místní Agendy 21.

Na náměstí se i letos sešli všichni, kteří se zajímají o techniku a výzbroj složek integrovaného záchranného systému. Předvedli se zde zástupci Hasičského záchranného sboru, místní sbory dobrovolných hasičů, Policie ČR, Městské policie hl. města Prahy, Vojenské policie, zdravotnické záchranné služby i  Armády ČR. K dispozici byla prohlídka vozidel těchto bezpečnostních složek, zájemci mohli projít rychlokurzem první pomoci nebo si prohlédnout mobilní operační sál pražské záchranné služby zvaný Golem. Pozornost budil i Teodor – robot na dálkové ovládání, který slouží k rozebírání, přemisťování a manipulaci s nebezpečnými předměty. Policisté a strážníci předvedli ukázky výcviku služebních psů a koní, ale bezesporu největším zážitkem bylo přistání policejního vrtulníku přímo mezi diváky na náměstí.

Zábava byla připravena i pro ty nejmenší. Kluci a holky si mohli vyzkoušet armádní laserovou střelnici nebo dopravní hřiště, takže kromě zábavy získaly i nové znalosti.

Eva Libigerová
tisková mluvčí městské části

Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: libigerovae[zavináč]p13[tečka]mepnet[tečka]cz

BEZPEČNÁ 13 1