1. Veřejné setkání s občany

V tělocvičně Gymnázia Jaroslava Heyrovského se ve čtvrtek 11. října uskutečnilo první veřejné setkání s občany v rámci komunitního plánování sociálních služeb v Praze 13. Pozvání městské části přijali zástupci několika organizací i zájemci z řad občanů, zejména seniorů. Přivítali je zástupce starosty Petr Zeman a vedoucí odboru sociální péče a zdravotnictví Helena Hájková.

Smyslem setkání bylo nastartovat konstruktivní debatu mezi městskou částí jako zadavatelem sociálních služeb, jejich poskytovateli a uživateli při zjišťování reálných potřeb uživatelů sociálních služeb a plánování jejich dalšího rozvoje. Současně jde o to podchytit všechny občany, kteří mají zájem se zapojit do přípravy plánu. V úvodu koordinátor komunitního plánování Petr Syrový a člen přípravné skupiny Bohdan Pardubický seznámili přítomné s metodou plánování a s přípravnými kroky, které v Praze 13 již proběhly. Po přestávce vyplněné skvělým vystoupením sboru Besharmonie jednali účastníci pod vedením moderátora Pavla Mičky z občanského sdružení Agora Central Europe u kulatých stolů. Probrali a sepsali celou řadu okruhů problémů, které bude třeba řešit na dalších setkáních vznikajících pracovních skupin.

leták Pozvánka na 1. Veřejné setkání (dokument WORD)

Fotografie z veřejného setkání 11. 10. 2007

Zveřejněno: 20.12.2007 – Michaela Vítková ; Přečteno 7527 x